Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά, Hubert Humphrey, 1911-1978, Αμερικανός πολιτικός, αντιπρόεδρος ΗΠΑ

Εχασε μεγάλη ευκαιρία για νίκη «ανάσα» η Ουντινέζε στο ντεμπούτο του Καναβάρο

28 Απριλίου, 2024

Η Ουντινέζε «άγγιξε» μία υπερπολύτιμη νίκη μέσα στο «Ρενάτο Νταλ΄Αρα», στο ντεμπούτο του Φάμπιο Καναβάρο στον πάγκο της, αλλά τελικά ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Μπολόνια και παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού, τέσσερις αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση του ιταλικού πρωταθλήματος. Οι «ζέβρες» προηγήθηκαν με γκολ του Παγέρο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και βρέθηκαν από το 64΄ με αριθμητικό πλεονέκτημα, μετά την αποβολή του Μποϊκέμα. Εστω κι έτσι, όμως, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 78΄ με τον Σαλεμάκερς και διέσωσαν τον βαθμό της ισοπαλίας, που τους φέρνει ακόμη πιο κοντά στο εισιτήριο για το νέο Champions League.