Με προπόνηση που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου (24/2) στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, η οποία περιελάμβανε ασκήσεις τακτικής και στατικές φάσεις, ολοκληρώθηκε η προετοιμασία ενόψει του αυριανού (25/2, 16:30) εκτός έδρας αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League.
Ο Έρικ Λάρσον ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα και έμεινε εκτός αποστολής, όπως ο τραυματίας Μπρέσαν και οι Κώστας Γιαννούλης, Δημήτρης Σωτηρίου, Μανουέλ Καλαφάτης, Ανδρέας Αδαμάκης, Γιάννης Θεοδοσουλάκης, Τίτος Κουτεντάκης και Ηλίας Σημαντηράκης.
Ο Τραϊανός Δέλλας επέλεξε να συμπεριλάβει στην αποστολή τους: Μπάουμαν, Χριστογεώργο, Λουκάο, Μαρινάκη, Βούρο, Τοράρινσον, Λαμπρόπουλο, Αμπάντα, Γκαγιέγος, Νέιρα, Τοράλ, Ριέρα, Μεγιάδο, Αποστολάκης, Γκλέιζερ, Μπάκιτς, Μπακού, Ιζέκα, Χιμένεθ, Φελίπε και Μοσκέρα.