Αν δεν μπορεί να εκφραστεί με αριθμούς, δεν είναι επιστήμη, είναι γνώση. Robert Heinlein, 1907-1988, Αμερικανός συγγραφέας επιστ. φαντασίας

Τρίτη σερί νίκη και… 4η θέση για τη Μαγιόρκα

28 Σεπτεμβρίου, 2024

Η τρομερή πορεία της Μαγιόρκα στην εφετινη LaLiga συνεχίζεται. Η ομάδα του Χαγιόμπα Ασάρατε, πέρασε με νίκη 2-1 κι απ’ την έδρα της Βαγιαδολίδ στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 8ης αγωνιστικής και με το τρίτο σερί «τρίποντό» της, ανέβηκε στην 4η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν «κεφάλι» στο σκορ με ένα υπέροχο τέρμα του Λάριν στο 59′ κι έβαλαν ακόμη πιο γερές βάσεις για τη νίκη τους με το τέρμα του Βαλερί στο 83′. Η Βαγιαδολίδ μείωσε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Σάντσες, όμως δεν είχε χρόνο για κάτι… περισσότερο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 8ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της La Liga έχουν ως εξής:

Βαγιαδολίδ-Μαγιόρκα               1-2
(90’+4′ Σάντσες – 59′ Λάριν, 83′ Βαλερί)