Ενισχύθηκε στην περιφέρεια, με την απόκτηση του Τζόνα Ράντεμπο η Μούρθια. Την ισπανική ομάδα θα βρουν αντίπαλο στη φάση των «16» του Basketball Champions League, δύο ελληνικές ομάδες, η ΑΕΚ και ο Προμηθέας Πατρών.
Το νέο μεταγραφικό απόκτημα της Μούρθια υπέγραψε συμβόλαιο έως το τέλος της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου. Ο 26χρονος Αμερικανός γκαρντ αποχώρησε από τη Γαλατάσαραϊ, με την οποία είχε 7,3 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2,5 ασίστ και 1,2 κλεψίματα σε 24 λεπτά μέσο όρο ανά αγώνα.
Την προηγούμενη σεζόν, ο Τζόνα Ράντεμπο φόρεσε τη φανέλα της Βαλένθια, με την οποία αγωνίστηκε στη Euroleague.
ΑΣΠΑΣΙΑ ΒΕΛΟΝΑΚΗ