Οι Αμερικανοί γίνονται όλο και πιο δυνατοί. Είκοσι χρόνια πριν, χρειάζονταν δυο άνθρωποι για να κουβαλήσουν ψώνια αξίας είκοσι δολαρίων. Σήμερα, και ένα παιδί πέντε χρονών μπορεί να το κάνει. Henry Youngman, 1906-1998, Αμερικανός κωμικός

Στον πάγκο της Μάιντς ο Χένρικσεν

13 Φεβρουαρίου, 2024

Η Μάιντς αντιστάθηκε για 45 λεπτά στη Στουτγκάρδη, αλλά η ομώνυμη ομάδα στις καθυστερήσεις του Α’ μέρους πέτυχε δύο γκολ και ουσιαστικά «καθάρισε» τη νίκη, ολοκληρώνοντας το ματς τελικά με 3-1, στο πλαίσιο της 21ης ημέρας στην μπουντεσλίγκα. Η ομάδα υπέστη μια ακόμη ήττα και κινδυνεύει σοβαρά με υποβιβασμό. Ετσι η διοίκηση ανέλαβε δράση και χθες ανακοίνωσε την απόλυση του Γιαν Σίβερτ και σήμερα την πρόσληψη του Δανού τεχνικού, Μπο Χένρικσεν, ο οποίος ήταν μέχρι πρότινος στον πάγκο της Ζυρίχης. Τη φετινή σεζόν η Μάιντς έχει μόλις μια νίκη σε 21 αγώνες και ο Χένρικσεν θα κάνει το ντεμπούτο του το Σάββατο στο κρίσιμο -εντός έδρας- ματς κόντρα στην Αουγκσμπουργκ.