Κανένας δεν είναι αθώος μετά από την εμπειρία της συμμετοχής στην κυβέρνηση. Δεν είναι όμως όλοι ένοχοι. - Daniel Patrick Moynihan, 1927-2003, Αμερικανός Γερουσιαστής

Σκόραρε ο Μέσι στην ισοπαλία της Ιντερ Μαϊάμι

29 Σεπτεμβρίου, 2024

Η Ιντερ Μαϊάμι παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Σάρλοτ, ωστόσο παραμένει επικεφαλής στο MLS. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 57ο λεπτό με τον πρώην άσο του ΠΑΟΚ, Κάρολ Σβιντέρσκι, όμως δέκα λεπτά αργότερα, ο Λιονέλ Μέσι με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αυτή, ήταν η τρίτη διαδοχική ισοπαλία, μετά από ένα σερί πέντε νικών για την ομάδα του Μαϊάμι, που με 19 νίκες, οκτώ ισοπαλίες και μόλις τέσσερις ήττες, είναι πρώτη στην κατάταξη με 65 βαθμούς.

Ηταν το 15ο γκολ του «pulga» στην εφετινή σεζόν και το τρίτο του τέρμα σε τέσσερα ματς, μετά την επιστροφή του από τον τραυματισμό που υπέστη στον αστράγαλο.