Οι σύγχρονες μηχανές γίνονται κάθε μέρα και πιο πολύπλοκες και ο σύγχρονος άνθρωπος γίνεται κάθε μέρα και πιο απλοϊκός - Νικολά Γκομέζ Νταμέζ (1913-1994) Κολομβιανός συγραφέας

Πρώτο γκολ για τον Ζιρού στις ΗΠΑ

26 Αυγούστου, 2024

Ο Ολιβιέ Ζιρού πέτυχε το πρώτο του γκολ στις ΗΠΑ, καθώς σκόραρε στον τελικό του Leagues Cup κόντρα στην Κολόμπους, που επικράτησε με 3-1 και κατέκτησε το τρόπαιο.

Ο Γάλλος απιθετικός της Λος Αντζελες FC, ισοφάρισε σε 1-1 στο 57ο λεπτό με κεφαλιά, καθώς η Κολόμπους προηγήθηκε στο 45` με τον Ερνάντεζ, ενώ έφθασε στην νίκη με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα (90΄+2 Ερνάντες, 90΄+4 Ράσελ Ρόου)

Μετά από έναν μήνα με αγώνες του Leagues Cup, οι ομάδες του MLS θα επιστρέψουν στην… κανονικότητα με την επανέναρξη του πρωταθλήματος.