Η ιστορία μας διδάσκει ότι οι άνθρωποι και τα έθνη συμπεριφέρονται με σύνεση μόνο όταν έχουν εξαντλήσει κάθε άλλη  εναλλακτική λύση - Abba Eban Ισραηλινός διπλωμάτης

«Όρθια» στην έδρα του Ερυθρού Αστέρα η Μπάτσκα Τόπολα (1-1)

1 Νοεμβρίου, 2023

Η Μπάτσκα Τόπολα «απέδρασε» από την δύσκολη έδρα του Ερυθρού Αστέρα με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1), σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής του σερβικού πρωταθλήματος.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League, κατάφερε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα να «αρπάξει» από τους γηπεδούχους, που είχαν προηγηθεί με τον Αλεξάνταρ Κατάι στο 83΄, τον ένα βαθμό με τέρμα του Ίφετ Ντζάκοβατς.

Η ομάδα του Ζάρκο Λάζετιτς βρίσκεται πλέον στην τρίτη θέση της κατάταξης της σερβικής Superliga με 22 βαθμούς.

Η ενδεκάδα της Μπάτσκα Τόπολα: Σίμιτς, Βλαλούκιν (88΄ Σος), Τζόρτζεβιτς, Άντονιτς, Κάλουσιτς, Πέτροβιτς, Γιοβάνοβιτς (77΄ Μιλοβάνοβιτς), Ραντίν (87΄ Πάντοβιτς), Κούβελιτς, Τσίρκοβιτς (77΄ Ντζάκοβατς), Στάνιτς (67΄ Βούλιτς).