Ο Τζορτζ Ράσελ ήταν ο νικητής στο βελγικό γκραν πρι της Φόρμουλα Ένα, το οποίο διεξήχθη σήμερα (28/7) στην πίστα του Σπα. Ο Βρετανός οδηγός της Mercedes αξιοποίησε τη στρατηγική ενός πιτ-στοπ που ακολούθησε και είδε πρώτος την καρό σημαία, αφήνοντας στην δεύτερη θέση -και σχεδόν μισό δευτερόλεπτο πίσω- τον «ομόσταυλό» του και επτάκις παγκόσμιο πρωταθλητή, Λιούις Χάμιλτον. Την τριάδα του βάθρου συμπλήρωσε ο Όσκαρ Πιάστρι με McLaren.
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΕ ΛΙΓΟ…