Πολιτική είναι η τέχνη να ψάχνεις για προβλήματα, να τα βρίσκεις παντού, να κάνεις λάθος διάγνωση και να εφαρμόζεις λάθος λύσεις. Groucho Marx, 1890-1977, Αμερικανός κωμικός

Ο Πασάς «υπέγραψε» το 3Χ3 της ΑΕΛ

5 Οκτωβρίου, 2024

Με ανατροπή και πρωταγωνιστή τον Γιάννη Πασά, η ΑΕΛ πέρασε νικηφόρα (3-1) από την Κατερίνη και έκανε το «3 στα 3» στον Α΄ όμιλο της Super League 2. Η ομάδα της Λάρισας βρέθηκε να χάνει 1-0 στο ημίχρονο από τον νεοφώτιστο Εθνικό Κεραμιδίου (το γκολ στο 31΄ ο Κόλα), αλλά ο έμπειρος επιθετικός ισοφάρισε στο 47΄ με κεφαλιά και στο 60΄ ευστόχησε σε πέναλτι, για να δώσει στους «βυσσινί» το προβάδισμα. Ο Μωραϊτης στις καθυστερήσεις «σφράγισε» τη νίκη των Θεσσαλών, που φυσικά παραμένουν στην κορυφή της κατάταξης.

Στον αντίποδα, ο ΠΟΤ Ηρακλής δεν κατάφερε ούτε αυτή τη φορά να πανηγυρίσει το «τρίποντο», καθώς παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Καβάλα, σε ματς που έγινε στη Χαλάστρα. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 34΄ με τον Παπαδόπουλο, με τον Τσιριγώτη να ισοφαρίζει στο 74΄ για τον «Γηραιό».

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

10. Διαγόρας Ρόδου       -2 -2αγ.

– Κατόπιν της απόφασης 44/2024 του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ, έχουν αφαιρεθεί προσωρινά από την ΠΑΕ Διαγόρας τρεις βαθμοί.