Είναι κρίμα που για να γίνεις καλός πατριώτης πρέπει να γίνεις εχθρός της υπόλοιπης ανθρωπότητας - Βολταίρος

Ο Γιαζίτσι «υπέγραψε» τη νίκη του Ολυμπιακού με τον Ατρόμητο

10 Οκτωβρίου, 2024

Σε φιλικό αγώνα προπονητικού χαρακτήρα που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού, οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν τον Ατρόμητο με 1-0.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Γιαζίτσι στο 5ο λεπτό και είναι το πρώτο του Τούρκου διεθνή με τη νέα ομάδα του.

Πριν την έναρξη τηρήθηκε σιγή ενός λεπτού στη μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ, με το κλίμα να είναι βαρύ στις τάξεις των δύο συλλόγων από το απροσδόκητα τραγικό συμβάν.

Να σημειωθεί ότι στο 15ο λεπτό τραυματίστηκε και αποχώρησε ο Καρλίτος.

Οι συνθέσεις:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Αναγνωστόπουλος (46΄ Μπότης), Κοστίνια (65΄ Ορτέγκα), Ανδρούτσος (65΄ Ροντινέι), Τανούλης, Μπιανκόν, Γκαρθία, Ολιβέιρα, Λόλης, Παπακανέλλος, Βέλντε, Γιαζίτζι (65΄ Έσε)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Χουτεσιώτης (46΄ Κοσέλεφ), Κίνι (46΄ Μουντές), Σταυρόπουλος (60΄ Μπρόρσον), Μανσούρ (45΄ Τσακμάκης), Αθανασίου (46΄ Πομόνης), Ουεντραόγκο (46΄ Χότζα), Γκονθάλεθ (46΄ Καραμάνης), Μπάκου (46΄ Αργυρίου), Μίχορλ, Ουάρντα (36΄ Βρακάς), Καρλίτος (15΄ Φαν Βέερτ)