Με κακούς νόμους και καλούς δημόσιους λειτουργούς είναι ακόμα δυνατόν να κυβερνήσεις. Με κακούς δημόσιους λειτουργούς όμως, ούτε οι καλύτεροι νόμοι δεν μπορούν να βοηθήσουν. - Otto von Bismarck, 1815-1898, Γερμανός καγκελάριος

Με buzzer beater του Μπεράρντι η Σασουόλο «απέδρασε» από την έδρα της Έμπολι (4-3)

26 Νοεμβρίου, 2023

Σπουδαίο ματς έγινε σήμερα στο Εμπολι με την τοπική ομάδα να ισοφαρίζει στο τελευταίο δεκάλεπτο τη Σασουόλο, αλλά τελικά να χάνει στις καθυστερήσεις με 4-3, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Serie A, δυσκολεύοντας τη μάχη που δίνει για ν’ αποφύγει τον υποβιβασμό.

Στο μεταξύ μεγάλη νίκη πέτυχε και στις καθυστερήσεις η Φροζινόνε, επικρατώντας της Τζένοα με 2-1.

Νωρίτερα, γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν στη Σαρδηνία η τοπική Κάλιαρι κόντρα στη Μόντσα (1-1). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ντοσένα στο 10ο λεπτό και η Μόντσα ισοφάρισε με τον Μάριτς (61′), μετά από ασίστ του Γιώργου Κυριακόπουλου, ο οποίος ήταν ξανά στη βασική ενδεκάδα των φιλοξενούμενων, όπως και ο Παντελής Χατζηδιάκος στην άμυνα της Κάλιαρι.

Αναλυτικά τ’ αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Σαλερνιτάνα-Λάτσιο    2-1
(55′ Κάστανος, 66′ Καντρέβα-43′ πεν. Ιμόμπιλε)
Αταλάντα-Νάπολι       1-2
(53′ Λουκμάν-44′ Κβαρατσχέλια, 79′ Ελμάς)
Μίλαν-Φιορεντίνα      1-0