Δέκα ημέρες μετά την αναμέτρησή τους για το πρωτάθλημα της Volley League, η Κηφισιά υποδέχθηκε στο «Ζηρίνειο» τον ΠΑΟΚ σε νοκ άουτ ημιτελικό του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς.
Ο «Δικέφαλος» της Θεσσαλονίκης επιβεβαίωσε όχι μόνο την ανωτερότητά του απέναντι στο συγκρότημα των βορείων προαστίων αλλά και την περίοδο φόρμας που διανύει, επικρατώντας της ομάδας του Χριστοφιδέλη με 3-0 σετ (25-15, 25-18, 25-22) και δίνοντας ραντεβού για τον τίτλο στον τελικό, με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό.
Περισσότερα σε λίγο…
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΟΣ