Είναι επικίνδυνο για έναν υποψήφιο να λέει πράγματα που οι άνθρωποι μπορεί να θυμούνται. Eugene McCarthy, 1916-2005, Αμερικανός πολιτικός

Η Κηφισιά «έσπασε» το αήττητο της ΑΕΚ Β’

6 Οκτωβρίου, 2024

Η Κηφισιά υποχρέωσε την ΑΕΚ Β΄ στην πρώτη ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2, καθώς τη νίκησε 4-2 στη Ζηρίνειο, σε αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική του Β΄ ομίλου. Η ομάδα του Σεμπαστιάν Λέτο προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό με τον Παντελίδη, η Ενωση απάντησε άμεσα με τον Σόσα (11΄), αλλά με τέρματα του Ρότσα στο 14΄ και του Μάναλη στο 21΄ οι γηπεδούχοι εξασφάλισαν σημαντικό προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο «Δικέφαλος» μείωσε στο 57΄ ξανά με τον Σόσα, αλλά το γκολ του Σμπώκου στο 87΄ «σφράγισε» τη νίκη της Κηφισιάς, που έφτασε τους επτά βαθμούς (όσους έχει και ο Πανιώνιος).