Οι πρίγκιπες και οι κυβερνήσεις είναι, μακράν, τα πιο επικίνδυνα στοιχεία σε μια κοινωνία. Niccolo Machiavelli, 1469-1527, Ιταλός πολιτικός φιλόσοφος

Θα «κουνήσει σεντόνι» η Λιλ

19 Μάιος, 2019

Εξασφάλισε τη 2η θέση του γαλλικού πρωταθλήματος και την απευθείας παρουσία της στους ομίλους του Champions League η Λιλ χάρη στη νίκη με 5-0 επί της Ανζέ, για την 37η αγωνιστική.

Οι Ικονέ και Πέπε στο πρώτο τέταρτο είχαν «καθαρίσει» το ματς, για να έρθει ένα ακόμη γκολ από τον Μπαμπά στην επανάληψη για το 3-0. Ο Πέπε στο 76ο λεπτό με πέναλτι έκανε το 4-0. Το 5-0 ήρθε από τον Αραούχο στο 89′.

Οριστικά 3η είναι η Λιόν που νίκησε 4-0 την Καέν και θα παίξει στα προκριματικά του Champions League. Δύο γκολ πέτυχε ο Ντεπάι, από ένα οι Κορνέ και Ντεμπελέ.

Read previous post:
Έμεινε η Θέλτα, υποβιβάστηκε η Τζιρόνα

Ο Ιάγο Άσπας ήταν ο ήρωας της Θέλτα! Χάρη στα δύο γκολ που πέτυχε, στο 82' με πέναλτι και στο...