Μια από τις χειρότερες αιτίες εχθρότητας είναι η λύσσα και η ποταπή επιθυμία να δεις να υποκύπτει, αυτός που τολμάει να αντιστέκεται σ΄αυτό που σε συνθλίβει. Abert Camus, 1913-1960, Γάλλος συγγραφέας

Τέσσερα λεπτά αρκούσαν στην Οσασούνα

25 Ιανουαρίου, 2020

Τέσσερα λεπτά στο φινάλε του αγώνα αποδείχθηκαν αρκετά για την Οσασούνα να πετύχει δύο τέρματα και να πάρει μεγάλη νίκη επί της Λεβάντε με 2-0, στο ματς με το οποίο άνοιξε η «αυλαία» της 21ης αγωνιστικής της La Liga.
Το πέναλτι του Γκαρσία στο 81΄ και το γκολ του Πέρες στο 84΄ χάρισαν το «τρίποντο» στο συγκρότημα της Παμπλόνα, που απομακρύνθηκε ακόμη περισσότερο από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που δεν αισθάνονται ακόμη σίγουροι.

Read previous post:
Ο Ρέμπιτς «σκότωσε» την Μπρέσια

Ο Άντε Ρέμπιτς μπήκε αλλαγή στο 58ο λεπτό, αντί του Λεάο, και στο 71΄ έκρινε την αναμέτρηση της Μπρέσια με...