Είναι φτωχός πραγματικά αυτός που δεν μπορεί να υποσχεθεί τίποτα - Thomas Fuller

Πρεμιέρα στο Kύπελλο ανδρών (Α΄ Φάση, 1η Αγωνιστική)

18 Σεπτέμβριος, 2019

Ανοίγει σήμερα  (18/9), η «αυλαία» της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών στο μπάσκετ, με τη διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής σε 1ο και 2ο όμιλο. Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρεμιέρας του θεσμού:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ AΝΔΡΩΝ

Α’ Φάση, 1η αγωνιστική

1ος Όμιλος
==========

Τετάρτη, 18 Σεπτεμβρίου
ΓΗΠΕΔΟ        ΩΡΑ          ΑΓΩΝΑΣ                             ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ (Κομισάριοι)
Αλεξάνδρου   17.00  Ιωνικός ΝΦ-Δούκας          Θεοδωρόπουλος Ρ.-Παυλόπουλος-Νερομυλιώτης (Ζερδεβάς)
Παπάγου      17.00  Παπάγου-Πανερυθραϊκός      Πολυχρόνης-Σπυρόπουλος-Μαρτινάκος (Σταύρου)
Εσπέρου      17.00  Έσπερος-Μαρούσι            Ζακεστίδης-Χρηστίδης Π.-Γρίβα (Ζερβούδης)
Βογιατζής    17.00  Πανελευσινιακός-Μελίσσια   Στρέμπας- Ασλανίδης-Κούλης Χαρ. (Αλετράς)
Αταλάντης    17.00  Λοκρός-Μανδραϊκός          Καρακάσης-Μακρόπουλος-Μαρινάκης (Δεσάρτης)
Σαλπέας      18.00  Εθνικός-ΝΕ Μεγαρίδας       Μπούκας-Αργυρούδης-Ζιώγας (Ζώης)
Βενέτης      18.00  Αιγάλεω-Πεντέλη            Καλογερόπουλος Φ.-Ορφανός Ιορδ.-Τηγάνης (Ευστρατίου)

Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου
ΓΗΠΕΔΟ        ΩΡΑ         ΑΓΩΝΑΣ                       ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ (Κομισάριοι)
Γεννηματάς   17.00  Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ         Μαυρέλης-Κιουλαφας-Γεράνιος (Τεφτίκης)

2ος Όμιλος
==========
Τετάρτη, 18 Σεπτεμβρίου
ΓΗΠΕΔΟ        ΩΡΑ          ΑΓΩΝΑΣ                                 ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ (Κομισάριοι)
Ευκαρπίας    16.00  Στρατώνι-ΠΑΣ Γιάνινα               Λόρτος-Θεοδώρου-Σιταρίδης (Mήτσιου)
Φαρσάλων     17.00  Φάρσαλα-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου      Πιτσίλκας-Παζώλης-Κοντογιάννης (Βαρνάς)
Τσίκινας     17.00  ΧΑΝΘ-Μαχητές                       Κοϊμτζόγλου-Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Γ. (Δροσόπουλος)
Λευκάδας     17.00  Δόξα Λευκάδας-Γέφυρα               Τσακαλογιάννης-Καμήτσος-Λογοθέτης (Κανελλόπουλος)
Κομοτηνής    17.00  Κομοτηνή-Ερμής Λαγκαδά             Ξενικάκης-Δημάδης-Μπακάλης- (Γκουρτζελίδης)
Λαμίας       17.00  Έσπερος Λαμίας-Φίλιππος Βέρ.       Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης-Δολγυρας (Γκουντελιας)
Γρεβενών     17.00  Πρωτέας Γρεβενών-Καβάλα            Ταρενίδης Κ.-Χατζηχαρίσης-Ντόγκας (Μπαταούλα)
Ευκαρπίας    18.00  Ευκαρπία-Αίας Ευόσμου              Τσιρτσιμάλης-Φουντζήλας-Δέλλας (Παπαγεωργίου)

Read previous post:
Η Ιταλία «καθάρισε» τη Βουλγαρία (3-1) και παίζει τελικό …πρωτιάς απέναντι σε Γαλλία

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΣΑΤ Όσο άντεχε ο Σοκόλοφ η Βουλγαρία απειλούσε με μια καταστροφική ήττα την Ιταλία, αλλά από το 1-1 και...

Close