Οι άνθρωποι είναι πιο πρόθυμοι να ανταποδώσουν το κακό παρά το καλό που τους έκανες, αφού η ευγνωμοσύνη είναι βάρος, ενώ η εκδίκηση είναι ευχαρίστηση. Tacitus, 55-120 μ.Χ., Ρωμαίος ιστορικός

Ο Κανγκίν κράτησε «ζωντανή» τη Βαλένθια

7 Ιουλίου, 2020

Το γκολ του Νοτιοκορεάτη Λι Κανγκίν στο 89ο λεπτό του αγώνα με τη Βαγιαδολίδ (τέρμα με το οποίο «έγραψε» το 2-1), κράτησε «ζωντανό» για τη Βαλένθια το στόχο της 7ης θέσης που οδηγεί στα προκριματικά του επόμενου Europa League.
Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 35ης αγωνιστικής στη La Liga, οι «νυχτερίδες» (που βρίσκονται πλέον στον ένα βαθμό από τη Σοσιεδάδ), προηγήθηκαν με τον Γκόμες, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Τη λύση έδωσε τελικά ο Κανγκίν στο 89′, «σφραγίζοντας» το τρίποντο για τη Βαλένθια.

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία της 35ης αγωνιστικής στη La Liga, έχουν ως εξής:

Με ακόμη έναν «περίπατο» έκλεισε τη σεζόν ο Ολυμπιακός

Με εύκολη νίκη 19-5 στη Γλυφάδα επί του τοπικού ΑΝΟΓ, ολοκλήρωσε ο Ολυμπιακός τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α1...