Υπάρχουν στους ανθρώπους περισσότερα πράγματα να θαυμάσουμε παρά να περιφρονήσουμε. Albert Camus, 1913-1960, Γάλλος συγγραφέας

Νέα νίκη της Βικτόρια Πλζεν στο πρωτάθλημα

19 Ιούλιος, 2019

«Δύο στα δύο» για τη Βικτόρια Πλζεν στο πρωτάθλημα Τσεχίας, καθώς μετά την εντός έδρα νίκη στην πρεμιέρα επί της Σίγκμα Όλομουτς (3-1), η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο β΄ προκριματικό γύρο του Champions League επικράτησε απόψε (19/7) στο Λίμπερετς και της τοπικής Σλόβαν, με 2-1. Με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται 0-0, η ομάδα του Πάβελ Βρμπα αιφνιδίασε τους γηπεδούχους στην επανάληψη, όταν προηγήθηκε στο 58΄ με τον Πέρνιτσα. Στο 71ο λεπτό ο Κόπιτς διπλασίασε, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Μούσα στο 80΄.

Read previous post:
«Ασημένιος» ο Φραντζεσκάκης

Συγκλονιστικός αγώνας έγινε στον τελικό της σφυροβολίας στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ20.