Τα δεδομένα δεν παύουν να ισχύουν μόνο και μόνο επειδή δεν λαμβάνονται υπόψη - Άλντουν Χάξλεϋ

«Καθάρισε» στο β΄ μέρος η Παρί

12 Ιανουάριος, 2019

Πήρε… μπροστά στο δεύτερο ημίχρονο η Παρί Σεν Ζερμέν και ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο γαλλικό πρωτάθλημα για το 2019. Το συγκρότημα του Τόμας Τούχελ επιβλήθηκε 3-0 στην έδρα της Αμιάν, η οποία άντεξε ως το 57ο λεπτό στην πίεση των πρωταθλητών. Σε εκείνο το σημείο ο Καβάνι άνοιξε το σκορ με πέναλτι, ακολούθησε η αποβολή του Αντενόν (66΄) και με τα γκολ του Μπαπέ και του Μαρκίνιος η Παρί «καθάρισε» χωρίς άλλα προβλήματα το παιχνίδι και βρίσκεται στο +13 από τη δεύτερη Λιλ, έχοντας και δύο ματς λιγότερα.