Οι ριζοσπαστικές ιδέες μιας εποχής είναι ο κοινός νους της επόμενης - Matthew Arnold, 1822-1888, Άγγλος ποιητής

Η Χάνσα πήρε στα πέναλτι την πρόκριση στους «16»

28 Οκτωβρίου, 2021

Πιο εύστοχη αποδείχθηκε η Χάνσα Ροστόκ στα πέναλτι, νικώντας -εκτός έδρας-στη σχετική διαδικασία με 4-2, την Γιαν Ρέγκενσμπουργκ, εξασφαλίζοντας συνέχεια στο γερμανικό Κύπελλο, στη φάση των «16».
 Η οικοδέσποινα ήταν εκείνη που ισοφάρισε (2-2) στις καθυστερήσεις της  κανονικής διάρκειας του αγώνα (Ζβάρτς 90+1), η Χάνσα αυτή του έφερε το ματς στα ίσα (3-3), στον επιπλεόν χρόνο της παράτασης (Μπρέιερ 120+1) για να οδηγηθούν οι δύο ομάδες στα πέναλτι.
 Ρίντελ (9′) και Μάμπαλ (56′)  είχαν βάλει μπροστά την ομάδα από το Ροστόκ δύο γκολ μπροστά στο σκορ , Σινχ (712′) και Μπρέιντκράουζ (101′) οι άλλοι σκόρερ για την Γιαν.