Ένας συναινετικός πολιτικός είναι αυτός που κάνει πράγματα που δεν πιστεύει, επειδή αυτά κρατάνε τους ανθρώπους ήσυχους όταν τα κάνει. John Major, 1943- , Βρετανός Πρωθυπουργός

Η Φορτούνα Ντίσελντορφ το πρώτο «διπλό» στην εφετινή Μπουντεσλίγκα

17 Αύγουστος, 2019

Σαν… σίφουνας πέρασε η Φορτούνα Ντίσελντορφ από την Βρέμη, σημειώνοντας το πρώτο «διπλό» στην πρεμιέρα της εφετινής Μπουντεσλίγκα. Η ομάδα του Φούνκελ επικράτησε 3-1 της Βέρντερ του Στέφανου Καπίνο, ο οποίος έμεινε στον πάγκο. Όσον αφορά στην Ντόρτμουντ, αν και βρέθηκε να χάνει μόλις στο 1ο λεπτό εντός έδρας από την Άουγκσμπουργκ, τελικά πήρε μια άνετη νίκη με 5-1. Με τρία τέρματα στο τελευταίο 10λεπτο, η Φράιμπουργκ νίκησε 3-0 την Μάιντς, ενώ η Λεβερκούζεν χρειάστηκε το γκολ του Βόλαντ στο 69ο λεπτό για να κάμψει την αντίσταση της Πάντερμπορντ.

Read previous post:
Αντάρτες Χούτι εξαπέλυσαν επίθεση με στόχο πετρελαιοπηγή στη Σαουδική Αραβία

Επίθεση με μη επανδρωμένο αεροσκάφος που εξαπέλυσαν οι δυνάμεις των Χούτι στην Υεμένη στην ανατολική Σαουδική Αραβία προκάλεσε περιορισμένης έκτασης...