Μέσα στην αόριστη θεωρία ότι όλα στον κόσμο είναι λάθος, κάθε σταθερή αίσθηση ευθύνης εξαφανίζεται. Theodore Adorno, 1903-1969, Γερμανός φιλόσοφος

Ευκαρπία και Ηφαιστος Βαθυλάκου πρωταθλητές Ελλάδας

11 Φεβρουάριος, 2019

Η Ευκαρπία στην Ελευθέρα και ο Ηφαιστος Βαθυλάκου στις Γυναίκες στέφθηκαν πρωταθλητές Ελλάδας στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Ανδρών – Γυναικών που ολοκληρώθηκε στη Θεσσαλονίκη.

Μία διοργάνωση που «έκλεψε» τις εντυπώσεις τόσο από το εκπληκτικό «Παλατάκι», όσο και από την ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι φίλοι της Πάλης. Στη 2η ημέρα των αγώνων σημειώθηκαν πολλά αμφίρροπα παιχνίδια και το στοιχείο της έκπληξης ήταν έντονο. Παράλληλα αποδείχτηκε για μια ακόμη φορά ότι το μέλλον της Πάλης είναι ευοίωνο, καθώς πολλοί αθλητές της ηλικιακής κατηγορίας των Έφήβων κατέκτησαν πολλά μετάλλια.

Στην Ελευθέρα πρώτευσε η  Ευκαρπία με 92β. και ακολούθησαν ο Μέγας Αλέξανδρος Ασπροπύργου με 51β. και ο Μέγας Αλέξανδρος Δήμου Φιλίππων με 34β.

Στις Γυναίκες πρωταθλητής σύλλογος αναδείχτηκε ο Ηφαιστος Βαθυλάκου με 45β.. Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν ο ΑΟ Ευπυρίδαι Ανω Λιοσίων με 35β. και το χάλκινο ο Μέγας Αλέξανδρος Δήμου Φιλιππών 11β.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα ανά κατηγορία

ΕΛΕΥΘΕΡΑ

57κ.
1 ΠΙΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡ/ΡΓΟΥ)
2 ΜΑΡΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΔΗΜΟΥ ΦΙΛΙΠΠΩΝ)
3 ΓΚΡΙΓΚΟΡΙΑΝ ΝΑΡΕΚ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΒΛΑΝΔΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΝΤΥΠΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ)

61κ.
1 ΜΑΡΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΔΗΜΟΥ ΦΙΛΙΠΠΩΝ)
2 ΣΚΟΝΔΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)
3 ΤΖΟΥΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)

65κ.
1 ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡ/ΡΓΟΥ)
2 ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΜΑΡΚΟΣ ΠΑΟΚ)
3 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
3 ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ (ΟΛ.Ν.ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ)

70κ.
1 ΛΟΪΖΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡ/ΡΓΟΥ)
2 ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ (ΟΛ.Ν.ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ)
3 ΚΑΪΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΕΑΛ ΠΗΓΑΣΟΣ)
3 ΜΗΤΡΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
74κ.
1 ΜΠΙΝΕΝΜΠΑΟΥΜ ΚΥΡΙΛΛΟΣ (ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΤΑΥΡΟΥ)
2 ΣΑΜΑΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ)
3 ΛΟΪΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡ/ΡΓΟΥ)
3 ΜΕΛΕΤΩΒ ΓΚΕΟΡΚΙ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)

79κ.
1 ΓΚΟΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2 ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΛΟΪΖΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡ/ΡΓΟΥ)

86κ.
1 ΣΑΒΒΟΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΤΑΥΡΟΥ)
2 ΤΣΟΠΟΥΖΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΜΑΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΦΙΛΙΠΠΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ)

92κ.
1 ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2 ΚΥΔΡΟΣ ΗΛΙΑΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΓΚΟΣΤΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΕΑΛ ΠΗΓΑΣΟΣ)
3 ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ)

97κ.
1 ΣΑΜΑΡΤΖΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ)
2 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΔΗΜΟΥ ΦΙΛΙΠΠΩΝ)
3 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΑΛ ΠΗΓΑΣΟΣ)
3 ΜΑΝΤΑΝΙ ΚΛΕΝΤΙΑΝ (ΕΥΡΩΠΟΣ)

125κ.

1 ΚΑΡΓΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
2 ΙΜΠΙΖ ΝΙΑΖΙ (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)
3 ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)
3 ΛΑΖΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

50κ.

1 ΓΙΑΓΤΖΟΓΛΟΥ ΑΘΗΝΑ (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)
2 ΓΑΡΔΑΝΗ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ (ΗΦ.ΒΑΘΥΛΑΚΟΥ)
3 ΜΑΓΓΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΗΦ.ΒΑΘΥΛΑΚΟΥ)

53κ.

1 ΠΡΕΒΟΛΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ.)
2 ΜΠΑΛΟΥΚΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ (ΗΦ.ΒΑΘΥΛΑΚΟΥ)
3 ΜΑΡΤΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΔΗΜΟΥ ΦΙΛΙΠΠΩΝ)

55κ.

1 ΔΕΜΙΡΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
2 ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)
3 ΚΑΡΑΘΑΝΟΥ ΙΟΡΔΑΝΙΑ (ΗΦ.ΒΑΘΥΛΑΚΟΥ)

 

57κ.

1 ΧΑΤΣΑΤΟΥΡΟΒΑ ΖΩΗ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
2 ΓΚΟΥΓΚΟΥΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΗΜΑΘΙΩΝ)
3 ΚΑΛΤΟΥΡΟΥΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)

 

59κ.

1 ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
2 ΤΕΛΙΑΝΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
3 ΣΙΨΑ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ (ΟΛΥΜΠΙΑ ΚΛΑΜΠ)

62κ.

1 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΟΥ)
2 ΧΑΦΟΥΣΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΤΑΥΡΟΥ)
3 ΔΕΔΕ ΙΣΙΔΩΡΑ (ΗΦ.ΒΑΘΥΛΑΚΟΥ)
3 ΠΑΪΤΑΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ-ΜΑΡΙΑ (ΠΟΠ)

65κ.

1 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
2 ΠΑΝΤΑΖΗ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ (ΠΟΠ)
3 ΣΩΤΗΡΙΑΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)

68κ.

1 ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΓΟΡΩ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
2 ΜΗΤΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΑΡΧΕΛΑΟΣ)

72κ.

1 ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΛΥΓΕΡΗ-ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΑΡΗΣ)

76κ.

1 ΠΙΤΣΙΑΒΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΟΓΧΗΣΤΟΣ)
2 ΠΑΝΤΣΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΚΡΟΤΩΝ)
3 ΖΑΧΕΙΛΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ)

Read previous post:
Η ΠΓΔΜ από αύριο και επισήμως Βόρεια Μακεδονία

Σε ειδική τελετή αύριο, η σημαία του ΝΑΤΟ θα υψωθεί δίπλα στη σημαία της Βόρειας Μακεδονίας, μπροστά στην έδρα της...

Close