Το παπούτσι που ταιριάζει στον έναν, είναι στενό σε έναν άλλο. Δεν υπάρχει συνταγή για τη ζωή που να ταιριάζει σε όλες τις περιπτώσεις - Karl Jung

Δύσκολη πρόκριση η Τότεναμ

18 Σεπτεμβρίου, 2020

Με τον Κάρλος Ζέκα βασικό και τον Μάριο Οικονόμου στον πάγκο η Κοπεγχάγη προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Europa League, καθώς  επιβλήθηκε στο «Ούλεβι» με 2-1 της Γκέτεμποργκ, την εστία της οποίας υπερασπίστηκε ο Γιάννης Ανέστης. 

Η ποιότητα της Τότεναμ απέτρεψε μία «βόμβα μεγατόνων» στην Βουλγαρία. Η ομάδα του Μουρίνιο βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 71΄ από την Λοκομοτίβ Πλόβντιβ, αλλά μέσα σε πέντε λεπτά (80΄-85΄) ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα και με τα γκολ των Κέιν (πέναλτι) και Ντομπελέ πήρε τη νίκη πρόκριση με 2-1.

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι μετά το γκολ του Μίντσεβ, οι γηπεδούχοι δέχτηκαν δύο κόκκινες κάρτες στο ίδιο λεπτό (στο 79΄ αποβλήθηκαν οι Καραγκερέν και Αλμέιδα) με τους Λονδρέζους να το εκμεταλλεύονται στο έπακρο.   

Τα αποτελέσματα του Β` προκριματικού γύρου του Europa League έχουν ως εξής:

Προγκρές (Λουξεμβούργο) – Βίλεμ (Ολλανδία)                        0-5
Χάμαρμπι (Σουηδία) – Λεχ Πόζναν (Πολωνία)                         0-3 
B36 Τόρσχαβν (Νησιά Φαρόε) – TNS (Ουαλία)                         5-4 πεν.  (κ.αγ. 1-1, παρ. 2-2) 
Ίντερ Εσκάλντες (Ανδόρα) – Ντάνταλκ (Ιρλανδία)                    0-1
Κουόπιο (Φινλανδία) – Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)               4-3 πεν. (κ.αγ. 0-0, παρ. 1-1)
Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία) – Φλοριάνα (Μάλτα)                     0-1 
Ρίγα (Λετονία) – Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)                        Αναβλήθηκε (θα διεξαχθεί στις 18/09) 
Τζουργκάρντεν (Σουηδία) – Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)                    2-1
Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) – KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)                   2-1
Σίλεκς (Βόρεια Μακεδονία) – Ντρίτα (Κόσοβο)                       0-2
Αστάνα (Καζακστάν) – Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)    0-1
Αραράτ-Αρμένια (Αρμενία) – Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)                 4-3 παρ. (κ.αγ. 3-3)
Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία) – Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)         0-1
Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) – Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)                2-1
Μπάτσκα Τόπολα (Σερβία) – Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)       17/09
Σφιντούλ Γκεόργκε Σουρουτσένι (Μολδαβία) – Παρτιζάν (Σερβία)      0-1 παρ. (κ.αγ. 0-0)
Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) – Τότεναμ (Αγγλία)                 1-2
Χόνβεντ (Ουγγαρία) – Μάλμε (Σουηδία)                              0-2
Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) – Ρέιντζερς (Σκωτία)                0-5
Ρένοβα (Βόρεια Μακεδονία) – Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)              0-1
Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία) – Γιάμπλονετς (Τσεχία)             17/09
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) – Μίλαν (Ιταλία)                         0-2
Καϊσάρ Κιζιλόρντα (Καζακστάν) – ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)                    1-4
Λοκομοτίβ Τιφλίδας (Γεωργία) – Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία)             2-1
Κοουλρέιν (Βόρεια Ιρλανδία) – Μάδεργουελ (Σκωτία)                17/09 
Τέουτα (Αλβανία) – Γρανάδα (Ισπανία)                              0-4
Βίκινγκ (Νορβηγία) – Αμπερντίν (Σκωτία)                           0-2
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)            2-0
Λάτσι (Αλβανία) – Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ)                      1-2 
Βέντσπιλς (Λετονία) – Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)                      1-5 
Σερβέτ (Ελβετία) – Ρεμς (Γαλλία)                                  0-1
Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) – Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)      2-3 παρ. (κ.αγ. 2-2)
Πιάστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) – Χάρτμπεργκ (Αυστρία)                  3-2
Χιμπέρνιανς (Μάλτα) – Φεχέρβαρ (Ουγγαρία)                         0-1
Μούρα (Σλοβενία) – Άαρχους (Δανία)                                3-0 
Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Γαλατασαράι (Τουρκία)                     1-3
Γκέτεμποργκ (Σουηδία) – Κοπεγχάγη (Δανία)                         1-2
ΟΦΗ (ΕΛΛΑΔΑ) – Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)                           0-1
Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο) – Μπάλα (Ουαλία)                          2-0 
Μποτοσάνι (Ρουμανία) – Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)               0-1 
Άρης (ΕΛΛΑΔΑ) – Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία)                        1-2
Ριτεριάι (Λιθουανία) – Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)                  1-5
Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) – Ρίο Άβε (Πορτογαλία)   0-2
Κουκές (Αλβανία) – Βόλφσμπουργκ (Γερμανία)                        0-4  
Όσιγεκ (Κροατία) – Βασιλεία (Ελβετία)                             1-2 
Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία) – Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)         3-1 

    
 

Περισσότερα στη κατηγορία Αθλητικά Νέα
Βραζιλία: Νεαρός ποδοσφαιριστής σκότωσε τον πρόεδρο της ομάδας του

Ο πρόεδρος μιας ποδοσφαιρικής ομάδας της τέταρτης κατηγορίας της Βραζιλίας δολοφονήθηκε την Τετάρτη και ο βασικός ύποπτος είναι ένας πρώην...

Close