To μόνο αποτέλεσμα που θα έχει το “οφθαλμόν αντί οφθαλμού” είναι ότι θα καταλήξει να κάνει όλον τον κόσμο τυφλό - Μαχάτμα Γκάντι

Δεύτερη ήττα η Γερμανία, μεγάλη νίκη το Μαυροβούνιο

15 Σεπτέμβριος, 2019

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΣΑΤ

Η Γερμανία μετά την Σερβία ηττήθηκε κι από το Μαυροβούνιο και μπήκε σε μπελάδες, ενώ το Μαυροβούνιο πήρε σπουδαία νίκη με την Εσθονία βάζοντας υποθήκη πρόκρισης.
 Στον Β’ όμιλο το Βέλγιο προηγήθηκε με 2-0, η Γερμανία το γύρισε αλλά με 40 λάθη δεν μπορούσε να κερδίσει το ματς που κρίθηκε με επίθεση του Τουρλινχξ (64% στην επίθεση), ενώ η Σλοβακία έχασε το πρώτο σετ αλλά έκανε το 2χ2 με την Αυστρία.
 Στον τρίτο όμιλο η Φινλανδία ζόρισε τους Σλοβένους, αλλά όταν μείωσε το σκορ μετά δεν είχε δυνάμεις και ηττήθηκε με τους Ρώσους αυτή τη φορά να μην χάνουν σετ αν και το… πάλεψαν κόντρα στους Σκοπιανούς.
 Τέλος στον Δ’ όμιλο μπορεί και τα δύο ματς να έληξαν 3-0, αλλά τόσο η Ολλανδία κόντρα στην Ουκρανία (21 πόντους ο Νιμίρ με 60% και 4 άσους), όσο και το Μαυροβύνιο κόντρα στην Εσθονία (18 πόντους ο Μάρκο Μπόγιτς) επικράτησαν πολύ πιο δύσκολα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Ζορίστηκε αλλά νίκησε η Βουλγαρία την Πορτογαλία
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα:

Α’ όμιλος (Γαλλία – Μονπελιέ)

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου
Βουλγαρία – Ελλάδα 3-0 (25-22, 25-16, 25-20)
Πορτογαλία – Ιταλία 0-3 (21-25, 10-25, 22-25)
Γαλλία – Ρουμανία 3-0 (25-19, 25-14, 25-16)

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
Βουλγαρία – Ρουμανία 3-0 (28-26, 25-20, 25-20)
Ιταλία – Ελλάδα 3-1 (17-25, 25-23, 25-19, 25-20)

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
Ελλάδα – Γαλλία 0-3 (14-25, 18-25, 24-26)
Βουλγαρία – Πορτογαλία 3-1 (25-23, 28-30, 25-23, 25-22)

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
15:00, Ρουμανία – Ιταλία
18:30, Πορτογαλία – Γαλλία

Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
18:15, Ρουμανία – Ελλάδα
21:45, Γαλλία – Βουλγαρία

Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
15:00, Ελλάδα – Πορτογαλία
20:30, Ιταλία – Βουλγαρία

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
15:00, Πορτογαλία – Ρουμανία
21:45, Γαλλία – Ιταλία

Β’ όμιλος (Πολωνία – Βρυξέλλες)

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
Σερβία – Γερμανία 3-0 (25-21, 25-17, 25-15)
Σλοβακία – Ισπανία 3-2 (25-23, 25-23, 20-25, 16-25, 18-16)
Βέλγιο – Αυστρία 3-0 (25-17, 25-23, 25-17)

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
Γερμανία – Βέλγιο 2-3 (23-25, 17-25, 25-22, 25-15, 13-15)
Σλοβακία – Αυστρία 3-1 (19-25, 25-20, 25-21, 25-15)

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
16:30, Ισπανία – Βέλγιο
19:30, Σερβία – Σλοβακία

Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
18:30, Αυστρία – Γερμανία
21:30, Ισπανία – Σερβία

Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
18:30, Αυστρία – Ισπανία
21:30, Σλοβακία – Βέλγιο

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
18:30, Γερμανία – Σλοβακία
21:30, Βέλγιο – Σερβία

Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου
18:30, Ισπανία – Γερμανία
21:30, Σερβία – Αυστρία

Γ’ όμιλος (Σλοβενία – Λιουμπλιάνα)

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου
Τουρκία – Ρωσία 1-3 (13-25, 25-23, 17-25, 15-25)
Φινλανδία – Σκόπια 3-1 (25-23, 25-22, 23-25, 25-21)
Σλοβενία – Λευκορωσία 3-0 (25-17, 25-14, 25-19)

 
Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
Σκόπια – Τουρκία 0-3 (20-25, 23-25, 13-25)
Λευκορωσία – Ρωσία 1-3 (25-23, 17-25, 22-25, 10-25)

 
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
Σκόπια – Ρωσία 0-3 (15-25, 16-25, 28-30)
Σλοβενία – Φινλανδία 3-1 (25-18, 26-24, 24-26, 25-15)

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
18:30, Λευκορωσία – Φινλανδία
21:30, Τουρκία – Σλοβενία

Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
18:30, Ρωσία – Φινλανδία
21:30, Λευκορωσία – Σκόπια

Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
18:30, Σλοβενία – Σκόπια
21:30, Τουρκία – Λευκορωσία

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
18:30, Σλοβενία – Ρωσία
21:30, Φινλανδία – Τουρκία

Δ’ όμιλος (Ολλανδία – Ρότερνταμ)

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
Τσεχία – Ουκρανία 1-3 (21-25, 19-25, 25-19, 22-25)
Εσθονία – Πολωνία 1-3 (22-25, 27-25, 22-25, 17-25)
Ολλανδία – Μαυροβούνιο 3-0 (25-13, 25-17, 25-10)

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
Ουκρανία – Ολλανδία 0-3 (26-28, 27-29, 21-25)
Εσθονία – Μαυροβούνιο 0-3 (23-25, 28-30, 23-25)

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
17:00, Ολλανδία – Πολωνία
20:00, Τσεχία – Εσθονία

Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
18:00, Μαυροβούνιο – Ουκρανία
21:00, Πολωνία – Τσεχία

Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
18:00, Μαυροβούνιο – Πολωνία
21:00, Εσθονία – Ολλανδία

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
17:00, Ουκρανία – Εσθονία
20:00, Ολλανδία – Τσεχία

Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου
18:00, Τσεχία – Μαυροβούνιο
21:00, Πολωνία – Ουκρανία    

Read previous post:
Στην Κύπρο αύριο ο αν. υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Γ. Κουμουτσάκος

Ο αναπληρωτής υπουργός Προστασίας του Πολίτη, αρμόδιος για τη μεταναστευτική πολιτική, Γιώργος Κουμουτσάκος, πραγματοποιεί αύριο επίσημη επίσκεψη στην Κύπρο, όπου...

Close