Το πρόβλημά μου έγκειται στο συνδυασμό των ακαθάριστων συνηθειών μου με το καθαρό  εισόδημα μου - Errol Flynn

ΘΕΜΑ: Fast Τρίπιερ

11 Ιούλιος, 2018

Το τρίτο πιο γρήγορο γκολ στην ιστορία των ημιτελικών του Μουντιάλ σημείωσε ο Κίεραν Τρίπιερ, στον εν εξελίξει αγώνα της Αγγλίας με την Κροατία στη Μόσχα, έχοντας… φόντο τον τελικό της Κυριακής. Ο αμυντικός των «Τριών Λιονταριών» άνοιξε το σκορ πέντε λεπτά μετά το σφύριγμα της έναρξης, δίνοντας το προβάδισμα στην Αγγλία.

Στην κορυφή της σχετικής λίστας βρίσκεται ο Σουηδός Νίμπεργκ, όταν στο 1ο λεπτό του ημιτελικού με την Ουγγαρία το 1938 είχε γράψει το 1-0 για την ομάδα του, η οποία όμως ηττήθηκε με 5-1, ενώ στη δεύτερη θέση είναι ο βραζιλιάνος Βαβά (είχε σκοράρει στο 2΄ του ημιτελικού με τη Γαλλία το 1958).

Το Αθηναϊκό-Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων σας παρουσιάζει τα γκολ που είχε σημειωθεί πριν την συμπλήρωση των δέκα λεπτών σε ημιτελικά Μουντιάλ: