Θα έρθει η εποχή που οι άνθρωποι, όπως και εγώ, θα βλέπουν τη δολοφονία των ζώων, όπως τώρα βλέπουν τη δολοφονία των ανθρώπων! Leonardo da Vinci, 1452-1519, Ιταλός σοφός

Ελλάδα-Μαυροβούνιο 1-0 στους «8» του Aegean Cup

22 Νοεμβρίου, 2017

Στην τελική τετράδα του Aegean Cup που διεξάγεται στην Τουρκία πέρασε η εθνική των παίδων (U-16) μετά τη νίκη της με 1-0 επί του Μαυροβουνίου και στον αυριανό αγώνα της εναντίον της Ρωσίας, θα κριθεί αν θα παίξει στον τελικό ή για τις θέσεις 3-4.
Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε ο Γροσδής στο 60ο λεπτό ενώ δέκα λεπτά νωρίτερα ο Ντότης αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Η εθνική ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και θα μπορούσε να είχε πετύχει ευρύτερη σε έκταση νίκη.
Η σύνθεση της εθνικής:
Ελλάδα: Τζολάκης- Μανίσογλου, Ρίζος, Κωνσταντόπουλος, Νικόλης (Ντότης 41′), Παυλίδης (Σιατούνης  41′), Καραμπέρης (Παναγιώτου 41′), Μπελεβώνης  (Γροσδής 55′), Νιάρχος (Αβεντισιάν 55′), Πιετρής (Σουρλής 65′), Κατσικάς  (Κοτόπουλος 55′).