Οι άνθρωποι πείθονται πιο εύκολα από εξηγήσεις που ανακαλύπτουν μόνοι τους παρά από αυτές που σκέφτονται κάποιοι άλλοι. Blaise Pascal, 1623-1662, Γάλλος στοχαστής

«Διπλό» του Ολυμπιακού στον Λαιμό

12 Ιανουάριος, 2019

Ο Ολυμπιακός «άλωσε» το Λαιμό και πήρε προβάδισμα έναντι της Βουλιαγμένης, στις μεταξύ τους αναμετρήσεις για τη Β΄ φάση της Α1 υδατοσφαίρισης γυναικών. Σε ένα ματς όπου τον κύριο λόγο είχαν οι άμυνες και οι δύο τερματοφύλακες (Ασλεϊ Τζόνσον και Χρυσή Διαμαντοπούλου), οι «ερυθρόλευκες» επικράτησαν 5-3 και χρειάζονται ακόμη μία νίκη για να εξασφαλίσουν βαθμολογικό προβάδισμα στην εκκίνηση της Γ΄ φάσης. Ο ΝΟΒ προηγήθηκε 3-2 στο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει ούτε μία φορά στα δύο τελευταία οκτάλεπτα και οι πρωταθλήτριες, με τέρματα της Ελευθερίας Πλευρίτου και της Αβραμίδου από την περιφέρεια στην τέταρτη περίοδο, πήραν τη νίκη.

Τα οκτάλεπτα: 1-0, 2-2, 0-1, 0-2
Τα γκολ:
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ: Χυδηριώτη, Ξενάκη, Ελληνιάδη
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τσουκαλά 2, Ελευθ. Πλευρίτου 2, Αβραμίδου

Read previous post:
Σημαντική νίκη της Κέρκυρας

Σημαντική νίκη πέτυχε η Κέρκυρα στην Κρήτη κόντρα στον Ηρόδοτο (2-0), στο ματς με το οποίο άνοιξε η «αυλαία» της...