Η Μεγάλη Βρετανία έχει χάσει μια αυτοκρατορία, αλλά ακόμα δεν έχει βρει ένα ρόλο. Dean Acheson, 1893-1971, Αμερικανός πολιτικός

«Άφησε» δύο βαθμούς η Ρεάλ με Λεγανές

16 Απρίλιος, 2019

Η Ρεάλ δεν κατάφερε να ξεπεράσει τον σκόπελο του «Μπουτάρκε», όπου η δυνατή Λεγανές απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τη «βασίλισσα», στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 32η αγωνιστική στο ισπανικό πρωτάθλημα.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι, με τους οποίους αγωνίστηκε βασικός ο Δημήτρης Σιόβας, προηγήθηκαν στο τελείωμα του ημιχρόνου με τον Τζόναθαν Σίλβα. Η Ρεάλ ισοφάρισε νωρίς στην επανάληψη με τον Καρίμ Μπενζεμά, αλλά στο τέλος άφησε δυο βαθμούς και βρίσκεται στο -4 από τη δεύτερη Ατλέτικο Μαδρίτης.

Read previous post:
«Κουνάει σεντόνι» η Άρσεναλ

Ένα γκολ του Πιερ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ στο 10ο λεπτό, ύστερα από ολέθριο λάθος του Άγγλου διεθνή τερματοφύλακα Μπεν Φόστερ, επέτρεψε στην...